SOR dla zwierząt we Wrocławiu
To przełomowy moment dla wszystkich miłośników zwierząt! Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu we współpracy z miastem rozpoczyna tworzenie wyjątkowego miejsca – całodobowego SOR-u dla zwierząt, który zapewni natychmiastową pomoc w stanach nagłych.
Inwestycja ta to odpowiedź na rosnące potrzeby właścicieli czworonogów i realna szansa na uratowanie życia w krytycznych sytuacjach.
Pierwszy krok - porozumienie podpisane
List intencyjny został podpisany przez prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka oraz rektora UPWr, prof. Krzysztofa Kubiaka. Porozumienie zakłada stworzenie nowoczesnej kliniki z oddziałem intensywnej terapii i najlepiej wyszkoloną kadrą weterynaryjną. Co ważne – klinika będzie dostępna przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.
- Rozwiązywanie problemów społeczno-gospodarczych i wspólne, między innymi z samorządem, inicjatywy to elementy naszej misji. Chcemy być uczelnią aktywnie uczestniczącą w rozwoju Wrocławia, czuć się za miasto współodpowiedzialni. Dlatego jestem dumny, że wspólnie zbudujemy miejsce potrzebne, ważne i nowoczesne – podkreśla prof. Krzysztof Kubiak, rektor UPWr.
Najnowocześniejszy sprzęt w Polsce i Europie
W planowanym SOR-ze znajdzie się m.in. zaawansowany sprzęt do hemoperfuzji, terapii nerkozastępczych oraz terapeutycznej wymiany osocza – technologii niedostępnych do tej pory w żadnej innej klinice weterynaryjnej w Polsce czy Europie Środkowej.
– Planujemy zatrudnić w niej tylko lekarzy weterynarii wyspecjalizowanych w leczeniu stanów nagłych, najlepszych specjalistów, którzy będą mieli do dyspozycji najnowocześniejszy sprzęt – zapowiada prof. Artur Niedźwiedź z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej.
Wsparcie dla mieszkańców – niższe ceny dla seniorów i dużych rodzin
Miasto Wrocław zadbało również o aspekt społeczny – osoby posiadające Kartę Dużej Rodziny oraz seniorzy będą mogły korzystać z usług nowej kliniki w preferencyjnych cenach. To duży krok w stronę większej dostępności opieki weterynaryjnej.
– To wyjątkowe przedsięwzięcie, które nie tylko podniesie standard opieki nad naszymi czworonożnymi towarzyszami, ale także zapewni pomoc dostępną przez całą dobę – w sytuacjach nagłych, kiedy liczy się każda minuta – mówi Jacek Sutryk.
Kiedy otwarcie?
Remont pomieszczeń ruszy jeszcze w tym roku, uczelnia zarezerwowała na ten cel ponad 500 tysięcy złotych. Pierwsze zwierzęta zostaną przyjęte już na początku przyszłego roku.
Źródło: Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu